Keresés
Keresés
Close this search box.

hu / en

Mobilising care in the polycrisis: framing eco-social activism in Hungary, Czechia, and Poland - Bródy Luca Sára és szerzőtársai cikke megjelent az Environmental Politics szakfolyóiratban Tovább olvasom

Tovább olvasom

Nálunk is egyre több a közösségi kert, de még több akadályba ütköznek az alulról induló városfejlesztési ötletek Tovább olvasom

Farkas Orsolya, Uszkai Andrea és Jóna László írása a KRTK blogon a Portfolion Tovább olvasom

Csurilla Gergely, Fertő Imre és Baráth Lajos új tanulmánya azt vizsgálja, mennyire hatékonyan fordítják az országok gazdasági és demográfiai erőforrásaikat olimpiai teljesítménnyé Tovább olvasom

Tovább olvasom

A Smart City rendezvénysorozat könyvbemutatóval egybekötött előadása a Regionális Kutatások Intézete Nyugat-magyarországi Osztályán Tovább olvasom

Tovább olvasom

Mit is jelent Magyar Péter és von der Leyen nagy alkuja az EU-pénzek hazahozatalában? - Czina Veronika elemzése a KRTK blogban a Portfolion Tovább olvasom

Tovább olvasom

Csóka Péter, Elek Péter és Fertő Imre részesült a Corvinus Egyetem idei kutatási kiválósági elismerésében Tovább olvasom

Tovább olvasom

DTI Szeminárium

DTI SZEMINÁRIUM

A HUN-REN KRTK RKI Dunántúli Tudományos Osztálya
a Magyar Regionális Tudományi Társasággal együttműködésben
szeretettel meghívja a következő műhelybeszélgetésre.

Időpont: 2024. május 31. (péntek)
Helyszín: Dunántúli Tudományos Osztály (7621 Pécs, Papnövelde u. 22.)

1943-ban alakult meg Pécsett a Dunántúli Tudományos Intézet, amely Magyarország leghosszabb ideje
folyamatosan működő vidéki társadalomtudományi kutatóintézete. Hosszú története során az intézet
több korszakon ment keresztül, amelyekről tavaly, a 80 éves jubileum kapcsán több rendezvénnyel
emlékeztünk meg. Idén egy meghatározó jubileumot, az MTA Regionális Kutatások Központja 1984-
es megalapítását nemzetközi konferenciával ünneplünk meg 2024. május 29–30-án, így a DTI májusi
szemináriumának egy közelebbi évfordulót választottunk témaként: 20 éve, 2004. május 1-jén
csatlakozott Magyarország az Európai Unióhoz. Bár a külföldi (nyugati, uniós) partnerekkel való
intézményes együttműködés jóval korábban elkezdődött az intézetben, a nemzetköziesedés kiteljesedése
és általánossá válása a csatlakozást követően következett csak be. Az EU-s pályázatok, projektek közben
a nyugati normák, elképzelések, gyakorlatok begyűrűztek az intézet mindennapjaiba. Két évtized
távlatából már érdemes ezeket megvitatni, ennek során azokkal a kollégákkal fogunk beszélgetni, akik
ebben az időszakban témavezetőként, vezető kutatóként részt vállaltak a projektek megvalósításában.

PROGRAM

11.00 20 éve az Európai Unióban – Nemzetköziesedés DTI-s perspektívából
Kerekasztal-beszélgetés az intézet európai uniós projektjeinek vezetőivel.

12.00 Majális az intézet kertjében a DTI egykori és jelenlegi munkatársainak, partnereinek.

A rendezvényre előzetes regisztráció szükséges 2024. május 23-ig a racz.szilard@krtk.hu címen!

 

2026

Jún

09

H

K

Sz

Cs

P

Sz

V

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

1

2

3

4

5

Következő hónap >
2024.05.31. | KRTK RKI DTO Pécs, 7621, Papnövelde u. 22.